Polskie Towarzystwo Logistyczne rozpoczęło nabór do konkursu na najlepsze projekty  wdrażania innowacyjnych technologii w logistyce. Zwycięzca zostanie wyłoniony 18 maja 2016 roku podczas uroczystej Gali w Poznaniu.

W Jedenastej edycji Konkursu „LOGISTICS 2016” startować mogą przedsiębiorstwa zarejestrowane wyłącznie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Projekt powinien dotyczyć  wdrażania innowacyjnych technologii lub nowoczesnych systemów organizacyjnych, a także innych rozwiązań usprawniających procesy logistyczne. Ważnym elementem, kwalifikującym projekt do startu w konkursie, jest jego praktyczne zastosowanie. Komisja rekrutacyjna PTL odrzuca prace teoretyczne oraz same opisy zamiaru wykonania zadania.

Laureat zeszłorocznej edycji, firma ONNINEN, zaprezentowała projekt pt. „Opracowanie modelu symulacji łańcucha dostaw”. Celem projektu był wzrost wydajności procesów w magazynie centralnym oraz określenie możliwości realizacji zwiększonej sprzedaży w obecnych warunkach łańcucha dostaw. Miał on również pomóc w podjęciu decyzji odnośnie powiększania magazynu przy zakładanym wzroście przepływów. Zwycięski projekt sprzed 4 lat dotyczył natomiast koordynacji procesów transportowych w spółkach grupy kapitałowej Neuca S.A. w oparciu o koncepcję zrównoważonego rozwoju. Celem tego projektu było opracowanie modelu koordynacji procesów transportowych w osiemnastu spółkach z branży farmaceutycznej, wchodzących w skład grupy kapitałowej Neuca. Zadaniem modelu miała być redukcja kosztów transportu, dzięki osiągniętemu efektowi synergii.

Nazwa konkursu jest tożsama z Polskim Kongresem Logistycznym, organizowanym w Poznaniu. LOGISTICS 2016 to kolejna edycja wielkiego święta logistyków, która w zeszłym roku przebiegła pod hasłem „Komunikacja w łańcuchach dostaw” i przyciągnęła ponad ośmiuset uczestników. Jest to jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez w Europie, zrzeszająca zarówno środowiska naukowe, jak i przedstawicieli świata biznesu. Kongres uświetniła także duża wystawa logistyczna, warsztaty i wizyty techniczne w firmach partnerskich. Zwycięzca poprzedniej edycji konkursu LOGISTICS 2014 – firma ONNINEN prezentowała się na drugiej sesji plenarnej poznańskiego Kongresu.

Konkursowe projekty należy zgłaszać do 10 lutego 2016 roku drogą pocztową (Polskie Towarzystwo Logistyczne, ul. Estkowskiego 6, 61-755 Poznań) bądź mailowo (krystyna.kolakowska@ilim.poznan.pl). Informacja o projektach, zakwalifikowanych do II etapu konkursu, zostanie ogłoszona do 19 lutego 2016 r. Laureaci poprzednich edycji wydarzenia startowali później z powodzeniem  w konkursach European Award for Logistics Excellence Europejskiego Towarzystwa Logistycznego, a dwa z tych projektów znalazły się w trójce najlepszych. Świadczy to zarówno o randze nagrody PTL, jak i o jakości polskich projektów logistycznych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć HTML tagów oraz atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>