Firma funkcjonuje na rynku od 1966 roku. W przeciągu 50 lat, PKS Gdańsk-Oliwa rozwinęła się na rynku krajowym i europejskim, świadcząc kompleksowe usługi w zakresie transportu, spedycji i logistyki.

KRS: 0000052910,
NIP: 6340196614,
REGON: 000616095

www.pks-sa.com

PKS Gdańsk – Oliwa posiada 16 oddziałów w całej Polsce, co znacznie ułatwia klientom dostęp do oferty. W wachlarzu usług znajdują się transport pojazdowy, drobnicowy, spedycja morska, przeprawy promowe oraz inne usługi dodatkowe. Partnerami we współpracy z PKS Gdańsk – Oliwa są zarówno duże firmy, jak i te z sektora MŚP. Każdy z tych klientów może liczyć na zindywidualizowaną usługę, dostosowaną do jego potrzeb oraz na terminowość dostaw. Firma działa według zasady „Just in time”, dbając o wyeliminowanie opóźnień w dostawach. Nieterminowa realizacja zleceń skutkuje brakiem satysfakcji klienta, a w konsekwencji też często jego utratą. Dlatego PKS Gdańsk – Oliwa stara się zapewnić najwyższe standardy, budując wspólnie ze swoimi podwykonawcami zaufanie klienta.

Zachętą do współpracy dla nowych partnerów firmy, mogą być stałe ładunki eksportowe do Niemiec i innych krajów EU, przebieg powyżej 10 tys. km miesięcznie, korzystne warunki ubezpieczeń, czy terminowe płatności. Firma zapewnia trwałe zatrudnienie w ruchu krajowym i międzynarodowym, a  stałym przewoźnikom oferuje programy lojalnościowe, z których korzysta prawie 80% partnerów.  Istnieje także możliwość skorzystania z Programu Przyspieszonych Płatności. Został stworzony z myślą o przewoźnikach, którym zależy na jednorazowym lub stałym skróceniu terminu płatności. Należność za transport zrealizowany dla PKS Gdańsk-Oliwa można otrzymać w 48 godzin od dostarczenia do firmy poprawnej faktury wraz z kompletem oryginalnych dokumentów przewozowych. Skonto skierowane jest do wszystkich przewoźników, niezależnie od przydzielonego terminu płatności, a wartość skonta to tylko 3% frachtu.

W lipcu tego roku, PKS Gdańsk – Oliwa otrzymała Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

Nagroda ta już od kilku lat, regularnie przyznawana jest firmie przez lidera branży informacji gospodarczej – Bisnode Polska. Podstawowym kryterium decydującym o wyróżnieniu PKS Gdańsk-Oliwa jest ocena kwalifikacyjna firmy. Bazuje przede wszystkim na analizie wskaźników finansowych, wynikających ze sprawozdania finansowego za rok 2014. Analiza dokonywana przez wywiadownię gospodarczą pozwala nagrodzić Certyfikatem tylko przedsiębiorstwa o najwyższym poziome rentowności, zdolności i płynności finansowej, co świadczy o znakomitej kondycji firmy. Ocena wiarygodności i stabilności firmy wystawiana jest na podstawie: analizy moralności płatniczej oraz wskaźników finansowych ostatnich dostępnych sprawozdań. Wpływ na werdykt ma też największa w Polsce baza relacyjna powiązań korporacyjnych i osobowych. Certyfikat daje gwarancję, że firma PKS Gdańsk-Oliwa jest wiarygodnym kontrahentem, z którym warto nawiązywać kontakty handlowe. Wyróżnienie to honorowane jest na całym świecie i przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności rynkowej firmy.

PKS Gdańsk – Oliwa to miejsce, w którym fundament stanowią pracownicy. Liczne szkolenia i seminaria mają podnosić kwalifikacje personelu w trosce o lepszą obsługę klienta. Działania firmy opierają się na zasadzie, że  specjalistycznie wyszkolony personel jest jej najlepszą wizytówką. Firma stara się wspierać nie tylko swoją kadrę, ale też studentów zainteresowanych tematyką transportu i spedycji. W tym celu udostępnia materiały z zakresu swoich działań, dla wszystkich, którzy zamierzają wykorzystać je w pracach dyplomowych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć HTML tagów oraz atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>