JAS-FGB S.A. jest jedną z niewielu firm branży TSL wyłącznie z polskim kapitałem. Jej początki sięgają roku 1991 i posiadają dość bogatą historię.

KRS: 0000019000,
NIP: 6330003565,
REGON: 271069438.

http://www.jasfbg.com.pl/pl/

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku jako agencja celna. 6 lat później rozszerzyła swoją działalność o spedycję drogową i otworzyła oddział w Niemczech. W roku 1999 firma podjęła kroki w transporcie kolejowym i morskim. Kilka lat później działalność powiększono o spedycję lotniczą. Od tego czasu spedycja uzyskała kilka ważnych certyfikatów i wykupiła udziały w firmach Transbud Katowice i Transbud Masiwa. W 2004 roku obie firmy zostały połączone. 5 lat później wprowadzono monitorowanie przesyłek za pomocą kodów kreskowych, a rok później otwarto JAS-FGB na Węgrzech. Zaraz później JAS uzyskał status AEO pozwalający korzystać z ułatwień kontroli celnej. W roku 2013 zostało wybudowane centrum logistyczne w Warszowicach.

JAS-FGB jest jednym z liderów logistycznych w Polsce. Jego oferta zawiera własne środki transportu, usługi spedycji, magazyny, agencje celne i najnowsze rozwiązania informatyczne. Usługi świadczone przez spedycję są dostosowywane indywidualnie do potrzeb Klientów.

W transporcie drogowym spedycja świadczy usługi całopojazdowe i drobnicowe na terenie kraju oraz międzynarodowo. Posiada w pełni ekologiczne pojazdy Euro 6, naczepy plandeki i naczepy przystosowane do przewozu blachy, czyli koilmuldy.

Transport kolejowy jest realizowany na terenie całej Europy i Rosji.

Spedycja realizuje przeładunki na styku torów różnej szerokości oraz oferuje przewozy w systemie door-door. Ofertę uzupełnia możliwość odprawy celnej w imporcie i exporcie na kolejowych przejściach granicznych.

Dzięki portom w Gdańsku i Gdyni jest możliwa obsługa ładunków przewożonych w kontenerach. Organizuje się tu obsługę spedycyjno-celną w exporcie, imporcie i tranzycie. Realizuje się także odprawy fiskalne towarów przywożonych do Europy przez niemieckie porty.

JAS współpracuje z przewoźnikami należącymi do IATA, dzięki czemu może zapewnić najwyższe standardy jakości usługi frachtu lotniczego. Transport lotniczy sięga wszystkich kontynentów. Towary ponadgabarytowe i standardowe są wysyłane samolotami rejsowymi i charterowymi. Usługi obejmują transport multimodalny, odprawy fiskalne w Niemczech i ubezpieczenie cargo. Realizacja transportu następuje z większości polskich portów lotniczych oraz portów Unii Europejskiej.

Spedycja przykłada dużą wagę do społecznej odpowiedzialności w biznesie. Stawia na uczciwość, dobre relacje i wywiązywanie się z zobowiązań finansowych z pracownikami. Stawia nacisk na przestrzeganie zasad etycznych. Dąży do budowania pozytywnych relacji z Klientami i utrzymywania ich. Minimalizuje działania mające niekorzystny wpływ na środowisko naturalne.

Spedycja popiera naukę młodych ludzi w kierunku logistycznym. Chętnie zaprasza uczniów na wycieczki po Centrum Logistycznym w Warszowicach i odpowiada na pytania. Wycieczki odbywają się wskutek podpisanego porozumienia pomiędzy Szkołą w Pawłowicach a Spółką i dotyczą praktycznej nauki zawodu. JAS jest także jednym z głównych organizatorów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej w Poznaniu.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć HTML tagów oraz atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>