Rosnące natężenie transportu wymaga nowoczesnych rozwiązań, które podołają zmianom klimatycznych i rosnącym cenom paliw. Takie rozwiązania wspiera firma LKW WALTER.

NIP: ATU19208701

http://www.lkw-walter.pl/pl

LKW WALTER zdobyła swoją formę prawną w Polsce jako Spółka Akcyjna. Początek jej działalności przypada na rok 1924, kiedy to powstała jako rodzinne prywatne przedsiębiorstwo austriackie. Należy do WALTER GROUP i w pełni zajmuje się transportem całopojazdowym. Ładunki przewożone są na terenie całej Europy, Środkowej Azji i Bliskiego Wschodu. Główny podmiot grupy kapitałowej, czyli WALTER GROUP, zatrudnia w swoich szeregach łącznie ponad 3,5 tysiąca pracowników.

W transporcie firma stawia na ekologię i wydajność. Posiada nowoczesne oprogramowanie do planowania transportu. W swoim taborze posiada ciągniki siodłowe o niskiej emisji zanieczyszczeń z naczepami typu firana/plandeka. Prowadzi transporty w kółkach. Stara się minimalizować puste przejazdy i czas oczekiwania. Redukcja CO2, uzyskana przez LKW WALTER dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, sięga aż 194 tysięcy ton rocznie. Przedsiębiorstwo stara się nawiązywać stosunki z przewoźnikami, którzy również korzystają z ekologicznych rozwiązań (normy Euro 4/5/6).

LKW WALTER prowadzi także transport intermodalny. Sieć tego typu jest tworzona przez przedsiębiorstwo już od lat osiemdziesiątych. Firma łączy różne środki transportu, takie jak statki czy pociągi. Rozwiązania tego typu są nie tylko korzystne dla środowiska (ograniczenie emisji spalin), ale także przynoszą realne korzyści finansowe i pozwalając obniżyć koszty oferowanych przez firmę usług.

Sukces firmy opiera się na stałych relacjach z Kontrahentami. Poprzez terminowe płatności firma osiągnęła bardzo dobre wyniki gospodarcze. Kontrahenci mają dostęp do darmowej platformy z ładunkami i cieszą się długotrwałą współpracą. Dziennie przedsiębiorstwo obsługuje około 4,8 tysiąca przewozów całopojazdowych.

 

  1. No niewiem czy tak ok, w zeszłym tygodniu zrobiłem niecałe 1000 km i jak mi przysłali rozliczenie to się okazało że jechałem po 0,67E na przerzutach Włochy -Niemcy. Tragedia

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć HTML tagów oraz atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>