Mexem świadczy usługi w zakresie transportu krajowego i międzynarodowego, magazynowania towarów oraz przewozów kontenerowych. To dbająca o wymogi bezpieczeństwa spedycja, dostosowująca swoją ofertę do potrzeb Klienta. Bardzo ważne w jej funkcjonowaniu jest dbanie o środowisko.

KRS: 0000124780

NIP: 5220003084

REGON: 001329618

www.mexem.com.pl

Firma istnieje na rynku od 1998 roku. Początkowo oferowała usługi z zakresu transportu i spedycji międzynarodowej. Z czasem oferta została poszerzona o magazynowanie. Obecnie flotę firmy tworzy około 550 pojazdów, w tym ponad 100 własnościowych. Są to samochody o pojemności od 37m3 do 117m3 oraz tonażu od 2,7t do 24t. Pozostałe samochody należą do bezpośrednich podwykonawców, na zasadzie odpowiedzialności własnej. Na tabor spółki składają się naczepy typu standard, mega, jumbo, chłodnie. Ponadto dysponuje podwoziami kontenerowymi i wywrotkami.

Firma świadczy usługi z zakresu transportu krajowego. Towary Klientów są odbierane i dostarczane do wszystkich regionów Polski. Mexem oprócz przewozów naczepami oplandekowanymi, chłodniczymi, wywrotkami i silosem gwarantuje również transport ładunków częściowych i drobnicowych.

Kolejną usługą jest transport międzynarodowy. Pojazdy spółki docierają do większości krajów europejskich. Zdecydowana większość zleceń to m.in.: Niemcy, Czechy, Francja, Słowacja, Austria, Węgry, Szwecja. Firma oferuje przewóz całopojazdowy, jak również częściowy.

Firma posiada bogato wyposażony magazyn o powierzchni 22000m2 w Pruszkowie. Magazyny w wielu innych rejonach Polski umożliwiają dostosowanie strategii dystrybucji do potrzeb Klienta. Spółka świadczy również usługi z zakresu dystrybucji, komisjonowania i konfekcjonowania powierzonych towarów. Mexem oferuje również kompleksową usługę w zakresie przewozów kontenerowych.

W trosce o środowisko, spółka jest w posiadaniu specjalistycznych naczep „hucke-pack”. Zabezpieczają one ładunek na całej trasie przewozu. Dzięki temu nie ma konieczności przeładunku towaru przy zmianie rodzaju transportu. To rozwiązanie wpływa na szybkie i terminowe dostarczenie ładunku. Co najważniejsze, jest to ekologiczne. Zmniejsza szkodliwe oddziaływania na środowisko. Ponadto każdego dnia pracownicy Mexem dbają o to, by minimalizować degradację środowiska. Ich działania w tym zakresie to m.in.: wyznaczanie limitów oraz kontrola zużycia materiałów pędnych i emisji zanieczyszczeń, segregowanie odpadów, szkolenia dla pracowników, optymalizacja wykorzystania zasobów, podpisywanie umów zawierających klauzulę o ochronie środowiska.

Firma dba o bezpieczeństwo przewożonych towarów. Monitorowanie transportu umożliwia łączność telefoniczna z kierowcą. Ponadto, każda ciężarówka należąca do spółki wyposażona jest w system satelitarnego pozycjonowania pojazdów. Przewozy odbywają się w oparciu o Prawo Przewozowe, Konwencję Międzynarodowego Przewozu Towarów CMR.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć HTML tagów oraz atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>